ترس انسان ریشه در ناشناخته ها دارد، به طور قطع انسان از چیزی که نمی شناسد می ترسد. از آن جا که دنیای مجازی هنوز کمی مبهم و ناشناخته است، اعتماد به آن کمی سخت است. همه ی ما قطعا یک بار یا بیشتر خرید اینترنتی انجام داده ایم و ترس و دلهره ی به سراغمان آمده است. در این بخش از فروشگاه برگ و باد به شما فاکتورهای اساسی اعتماد به یک وبسایت اینترنتی را خواهیم گفت و به شما در خریدی هوشمندانه و بدون دغدغه کمک خواهیم کرد. تا انتها با ما همراه باشید. توجه داشته باشید موارد ذکر شده، فاکتورهای مورد نیاز و اصلی برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی می باشد. با فاکتورهای دیگری که بعد از این 7 اصل خواهیم گفت به شما در خریدی هوشمندانه از یک فروشگاه حرفه ای کمک خواهد کرد.

مواردی که در این صفحه بررسی خواهیم کرد:

  1. 7 اصل مورد نیاز برای اعتماد به یک فروشگاه اینترنتی
  2. نظرات مشتریان فروشگاه
  3. حرفه ای بودن و شفاف سازی در ارائه و معرفی و روش کار
  4. روش ارسال و تحویل

9 دلیل اعتماد به برگ و باد

1) نماد اعتماد الکترونیک:

یکی از اولین و اصلی ترین مواردی که قبل از خرید از یک فروشگاه اینترنتی باید بدان توجه نمایید، نماد اعتماد آن است. توجه داشته باشید صرف بودن لوگوی نماد بر روی سایت کافی نیست و شما باید با کلیک روی آن، مستقیم به وبسایت نماد اعتماد الکترونیک بروید و در آنجا نگاهی به مشخصات فروشگاه، صاحب امتیاز و سوابق عملکرد و اطلاعات تماس فروشگاه بیندازید. تنها با بررسی نماد اعتماد شما می توانید به موارد ذکر شده دست یابید و تا حد زیادی از اصالت و معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل کنید.

نماد اعتماد
  1. تائید فروشگاه های اینترنتی توسط یک موسسه ثالث تاثیر زیادی در جلب اعتماد مراجعه کنندگان خواهد داشت و مراجعه کننده از در امان ماندن اطلاعات خود احساس اعتماد بیشتری کسب می کند و در صورت استفاده نابه جا و سوء استفاده از اطلاعات فرد می توان برای شکایت به مراجعه قانونی مراجعه کند
  2. مرکز توسعه تجارت الکترونیک وابسته به وزارت صنعت و معدن و تجارت با دریافت اطلاعات شناسایی فرد صاحب کسب و کار و بررسی صحت آن بعد از پروسه شناسایی فرد، تائید آدرس و موارد مربوط به شناسایی فرد، نماد اعتماد فروشگاه اینترنتی را صادر کرده و در نهایت در صورت بروز مشکل خریدار با توجه به اطلاعات شناسایی صاحب وبسایت می تواند اقدام به حل مشکل نماید.

به دلیل افزایش روز به روز خریدهای اینترنتی اعتماد سازی و رسمیت بیشتر برای وب سایت اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این خصوص مرکز توسعه تجارت با اعللام شرایط اخذ نماد اعتماد صاحبان فروشگاه اینترنتی را در مسیر رسمیت کاری و اعتماد سازی راحت تر برای مشتریان همراهی می کند. به دلیل اینکه همواره افراد کلاه بردار به دنبال راهی برای انجام خلاف و فروش کالای جعل هستند ، فروشگاه های اینترنتی معتبر برای اثبات اعتبار خود نیاز به اخذ و دریافت نماد اعتماد دارند.

فروشگاه افرالند داریا مجوز فروش در فضای مجازی می باشد، که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر گردیده است. برای استعلام صحت نماد اعتماد الکترونیک افرالند می توانید به پورتان سازمان ای نماد مراجعه نمایید و با زدن منو استعلام می توانید در آن جا وبسایت bargobad.com را استعلام فرمائید.

ستاد وابسته به وزارت فرهنگ و ازشاد اسلامی است، که مسولئیت تایید محتوای وبسایت های داخلی دراینترنت را برعهده دارد. در ایران تولیدکنندگان محتوا در اینترنت از جمله صاحبان وبسایت و وبلاگ ها طبق قانون موظفند که اطلاعات شخصی خود از جلمه شماره تفلن ، نشانی تماس و ویژگی های فنی وبسایت خود را در سایت ساماندهی ثبت کنند.

 روند ثبت نام شامل ارسال عکس، تصویر کارت ملی، تصویر مدرک تحصیلی و گواهی عدم سوء پیشینه است. این اطلاعات توسط ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران بررسی می شود و در صورت تایید، شناسنامه پایگاه های دارای محتوای مجاز به همراه­ گواهی ثبت صاد می شود. برای استعلام این مجوز کلیک کنید.

2) پروتکل https یا ssl:

از موارد دیگری که شما باید قبل از خرید حتما بدان توجه نمایید، امنیت فروشگاه می باشد. این کار به سادگی امکان‌پذیر است. آیا در کنار آدرس سایتی که در حال خرید از آن هستید یک آیکون قفل کوچک هم قرار دارد؟ این قفل به شما می‌گوید، سایتی که در حال بازدید از آن هستید، سیستم محافظت از حریم خصوصی را نصب کرده است. این وبسایت ها اطلاعاتی مانند رمز عبور و اطلاعات مالی را به صورت کاملاً ایمن انتقال می‌دهند.

امنیت برگ و باد

3) پشتیبانی خوب:

همه ما دوست داریم از یک شخص خرید کنیم و حس بهتری به خرید تلفنی دایم، تماس با فروشندگان فروشگاه علاوه بر اطمینان خاطر می تواند به انتخاب هوشمندانه ما کمک کند. فروشگاه ما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده پاسخ گویی به شما مشتریان عزیز جهت خرید و مشاوره هستند.

آدرس: کردستان، شهر بانه، کوچه پارک مسافر ساختمان نفس طبقه اول

4) روش پرداخت:

 روش‌های پرداخت سایت را بررسی کنید. آیا روش‌های پرداخت متنوعی پیش‌روی شماست؟ شما می توانید به هر روش که دوست داشتید پرداخت خود را انجام دهید؟ از روش هایی که برگ و باد برای سهولت در خرید پیش روی شما می گذارد، پرداخت اینترنتی، پرداخت در محل و کارت به کارت می باشد. شما می توانید هر یک از مواردی که برای شما راحت تر است، انتخاب کنید.

واریز بیعانه

 5)گارانتی و خدمات پس از فروش

دارا بودن گارانتی معتبر و رسمی، اعتبار فروشنده را تا حدودی تضمین می‌کند و همین طور شما می‌توانید مطمئن شوید که کالا اصل است. فروشگاه های دارای اصالت و سابقه فعالیت همیشه سعی می کنند گارانتی معتبر را به مشتریان خود ارائه دهند چرا که یکی از مواردی که باعث می شود یک مشتری وفادار بماند، خدمات پس از فروش و اطمینان از گارانتی محصول است. فروشگاه برگ و باد با تجربه ی چندین ساله و اطلاع از اهمیت گارانتی، محصولات خود را توسط شرکت های معتبر و پاسخگو تضمین و گارانتی می کند.

6) ارائه اطلاعات بروز و درست از محصول:

علاوه بر موارد ذکر شده، توجه به محتوا و توضیحاتی که برای محصول ارائه می شود، می تواند نشان از درست کار بودن فروشگاه و توجه و احترام آنها به مشتری و کار خود می باشد. هنگام خرید حتما به توضیحات ارائه شده به محصول دقت کنید. فروشگاه برگ و باد با ارائه ی محتوای کامل و بدون جانب داری به شما در انتخاب محصولی مناسب بوجه و نیازتان کمک خواهد کرد. بعلاوه شما می توانید برای مشاوره بیشتر به کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید. موارد ذکر شده از فاکتورهای اساسی و مورد نیاز یک فروشگاه اینترنتی می باشد که باید هر فرشگاهی این موارد را دارا باشد. حال برای این که اطمینان حاصل کنیم که فروشگاهی که از آن خرید می کنیم یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی می باشد، باید به موارد زیر را بررسی کنیم.

تیم برگ و باد

7) مشاوره درست و کارشناسانه:

یکی از مهم ترین موارد قبل از خرید، مشاوره ای و اطلاعاتی است که یک فروشگاه در باره محصول، روش ارسال، پرادخت، گارانتی و زمان تحویل در اختیار شما قرار می دهد. توجه داشته باشید که شفافیت و اطلاعات کاملی که یک کارشناس فروش در اختیار شما قرار می دهد در انتخاب شما بسیار موثر خواهد بود. این اطلاعات به انتخابی متناسب با نیاز و بوجه شما کمک خواهد کرد. برگ و باد یکی از فروشگاه هایی است که در این باره بسیار حساست به خرج داده و سعی می کند اطلاعاتی کامل را با رعایت اصل صداقت در ارائه محصول به مشتریان خود ارائه دهد. شما می توانید هر سوالی در مورد محصولی که دارید را از کارشناس بپرسید.

8) روش های ارسال محصول:

روش ارسال محصول نیز از فاکتورهای مهم است که حتما باید قبل از خرید از آن مطلع شوید. چرا که بعضی از وبسایت ها با پیشنهاد محصول با قیمت پایین تر شما را در خرید وسوسه می کنند و در آخر هنگام ارسال و تحویل هزینه اضافی از شما گرفته و یا کالای شما را در زمانی طولانی تحویل می دهند. فروشگاه برگ و باد با در نظر گرفتن نیاز مشتری و تحویل سریع و مطمئن کالا سعی در ارسال محصول به روش های مختلف و مطابق نیاز کاربر دارد. شما می توانید به یکی از روش های ارسال با پیک اختصاصی، ارسال با باربری و یا تیپاکس محصول خود را دریافت کنید. که این روش ها بسته به محصول هزینه و زمان متفاوتی دارد.

9) ویدیو و نظر مشتریان راضی:

هر فروشگاه اینترنتی بخشی را به نظر مشتریان و یا نقد بررسی اختصاص می دهد که کاربران با در میان گذاشتن تجربه خود و سوالاتی که دارند در انتخاب دیگر مشتریان کمک کرده باشند. شما می توانید قبل از خرید محصول و اطمینان از کیفیت آن به بخش نظرات آن مراجعه کرده و نظر دیگر کاربران را در مورد محصول بدانید. بعلاوه شما می توانید با مراجعه به بخش از زبان مشتریان برگ و باد، دیدگاه، نظر و صحب هایی که مشتریان برای ما ارسال کرده اند را ببیند.