جمعه, سپتامبر 30, 2022

Buy now

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ Q80A

QLED ها امسال تا حدودی به جایگاه پایین تری سقوط کردند: زیرا ورود نئو QLED های جدید با نور پس زمینه LED مینی، تمام توجه ها را به خود اختصاص داده است. اما این به این معنا نیست که دیگر جایی برای QLED های سنتی وجود ندارد. اینطور که مشخص است به نظر می رسد سامسونگ تصمیم گرفته تا آنها را در عرصه رقابت ها نگه دارد، اما آنها را کمی پایین تر از جایگاه قبلیشان قرار داده و به عنوان پل ارتباطی بین سری Neo QLED ممتاز و سری های مقرون به صرفه تر یعنی سری کریستال UHD، هستند. در بررسی سامسونگ Q80A امروز ما بهترین QLED موجود در سال 2021 را بررسی خواهیم کرد و می خواهیم بدانیم که آیا این مدل همچنان می تواند یک گزینه رقابتی در کلاس خود باشد یا خیر.

مشاهده اندازه های تلویزیون سامسونگ Q80A

تلویزیون سامسونگ 55Q80A

تلویزیون سامسونگ 65Q80A

بررسی کلی سامسونگ Q80A (تلویزیون 4K QLED 2021)

تنها با سه QLED موجود، Q80A روی کاغذ، بهترین‌ بین این سه مدل موجود را ارائه می‌ دهد و برخی از مشخصات نسبتاً خوب را که در سال‌ های گذشته جز مشخصات تاپ در نظر گرفته می‌ شدند، ترکیب کرده است. به نظر می رسد که Q80A برای کسانی است که هنوز تلویزیون FALD می خواهند اما بودجه کافی برای خرید یک مینی LED را ندارند ساخته شده است. اما پنج سایز مختلف این مدل‌ ها (بسته به بازار فروش) نشان می‌ دهد که سامسونگ هنوز Q80A را بخش مهمی از سری عرضه‌ های سال 2021 خود می‌ داند. به طور خاص Q80A از یک پنل ADS 100/120 هرتز با نور پس زمینه کامل همراه با FALD‌‌ استفاده می کند. این مدل تلویزیون سامسونگ از پردازنده کوانتومی 4K استفاده می کند که از سال قبل بازگشته است و همچنین دارای یک پورت HDMI 2.1 با تمام عملکرد های مبتنی بر بازی مانند ALLM VRR و HFR است. در بخش صوتی، این آخرین تلویزیونی است که دارای سیستم OTS است، در حالی که از نظر عملکرد هوشمند، ما آخرین نسخه تایزن را به عنوان اکثر نسخه های منتشر شده از سامسونگ در سال جاری دریافت می کنیم.

به عنوان یک QLED که دارای سیستم FALD است، خطرات برای Q80A زیاد است. مطمئناً عملکرد آن به این بستگی دارد که سیستم FALD مورد استفاده چقدر خوب خواهد بود و پنل ADS آن چگونه کار می کند. این که آیا این محصول می تواند به عنوان یک افزوده ارزشمند به خط تولید جدید سامسونگ باقی بماند یا پایین تر از حد انتظارات عمل می کند، در ادامه مطلب پاسخ به این سوال ها را بررسی می کنیم.

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ Q80A

طراحی

از نظر ظاهر و طراحی، Q80A یک تلویزیون واقعاً زیبا است که دارای طراحی شیک و بی نقص در هر چهار طرف است که با لبه های بسیار نازک به آن احساس برتری می دهد و ظاهر واضح تری به تصویر می دهد. ضخامت کلی تلویزیون بسیار خوب است، اگرچه وجود سیستم FALD در پشت کمی به این ضخامت اضافه می کند، اما به طور کلی این مدل یک تلویزیون بسیار نازک برای FALD بودن است و اگر دوست دارید آن را به دیوار نصب کنید، باز هم ظاهری زیبا خواهد داشت. از نظر ظاهری Q80A دقیقاً از همان طراحی Q80T استفاده می کند و ما نتوانستیم تفاوتی بین این دو پیدا کنیم. قاب، پایه و قسمت پشتی هر دو مدل دقیقاً مشابه هستند.

قسمت پشتی دارای همان طراحی شیاردار Q80T است که بیشتر سطح آن را می پوشاند. همه پورت‌ ها در سمت چپ در یک ورودی ویژه با جهت جانبی قرار داده شده‌ اند که اگر بخواهید روی دیوار نصب کنید، قطعاً می‌ تواند به مدیریت کابل ها کمک کند. در سمت راست ما فقط کانکتور برق را می بینیم در حالی که در قسمت پایین شیارهای ویژه ای برای هدایت کابل ها به پایه مرکزی داریم. در نهایت سوراخ هایی برای پایه دیواری VESA ایجاد شده. کل قسمت پشتی از پلاستیک ساخته شده است که در اکثر موارد ماده انتخابی سازندگان است.

Q80A از همان پایه Q80T استفاده می کند که بسیار زیبا به نظر می رسد و به اندازه کافی کوچک است تا بتوانید تلویزیون را حتی روی مبلمان کوچک قرار دهید. این نوع پایه می تواند باعث شود تلویزیون کمی بیشتر از مدل های دیگر تکان بخورد، اما به اندازه ای محکم هست که مشکلی ایجاد نشود. این پایه از پلاستیک و فلز ساخته شده و با سطح صاف آن، نصب ساندبار را بسیار آسان‌تر از سایر پایه‌ هایی که اخیراً از سامسونگ دیده‌ ایم، می‌ کند. پشت پایه توخالی است تا بتوانید کابل ها را از آن رد کنید و این باعث ایجاد فضایی مرتب تر و سیستم مدیریتی بهتری خواهد شد.

برای سال 2021 به نظر می‌ رسد که سامسونگ تصمیم گرفته است که روی One Remote خود تغییراتی ایجاد کند و در حالی که ظاهراً همان چیزی است که در چند سال گذشته شاهد آن بود‌یم، اما تغییرات قابل توجهی داشته است. ریموت کنترل دقیقاً همان چیزی است که در بررسی‌ های دیگر مدل های سامسونگ در سال 2021 دیدیم، بنابراین به نظر می‌رسد که تمام QLED‌ ها، چه نئو یا غیر آن، امسال طراحی جدید را دارند و این اساساً تنها تفاوت، حداقل از نظر طراحی، بین Q80A و Q80T است.

طراحی

اول از همه، رویه آن هنوز از پلاستیک ساخته شده است، اما مجدد طراحی شده و ظاهر بهتری دارد. چیدمان دکمه ها مانند سال گذشته باقی مانده است، اما تغییر بزرگ این مدل این است که از باتری های یکبار مصرف استفاده نمی کند. سامسونگ یک پنل خورشیدی در پشت برای شارژ و یا با استفاده از کابل USB-C همراه خود برای کنترل قرار داده است.

هیچ تغییر دیگری نداریم چون همان میکروفون داخلی را داریم که می‌ توانید برای صدور فرمان‌ های صوتی از آن استفاده کنید، همان عملکرد HDMI-CEC را دارد زیرا می‌ تواند به عنوان یک کنترل مشترک برای سایر دستگاه‌ ها عمل کند، در حالی که می‌ توان از آن حتی در صورت عدم پشتیبانی از HDMI-CEC هم استفاده کرد. به طور کلی کنترل، تغییرات زیبا و مثبتی دارد.

صادقانه بگویم هیچ تغییر واقعی نسبت به سال گذشته وجود ندارد و فقط ریموت از نظر طراحی متفاوت است. Q80A همچنان یک تلویزیون جذاب است، اگرچه به باریکی برخی از محصولات پیشرفته تر سامسونگ نیست.

تکنولوژی پردازنده استفاده شده

Q80A یکی از دو QLED امسال است که هنوز از پردازنده کوانتومی 4K استفاده می کند و دیگری Q70A است که اخیراً بررسی کرده بودیم. با ورود مینی ال ای دی، نئو QLED های جدید امسال از چیپ های جدید استفاده می کنند، پس پردازنده کوانتومی 4K عملکرد را به سمت ارائه های سطح متوسط ​​QLED پایین آورد.

هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که پردازنده کوانتومی 4K دقیقاً همان چیپی است که سال گذشته دیدیم، اما از نظر تصویر و صدا از همان قابلیت‌ های تقویت‌ شده هوش مصنوعی برخوردار است.

پردازنده‌ های کوانتومی همیشه در ارتقاء محتوا بسیار توانا بودند و Q80A هم مستثنی نیست.

این تلویزیون با چنین پردازنده پیشرفته ای دارای تصویر تطبیقی ​​نیز می باشد که یک ویژگی است که شرایط نور اتاق شما را تجزیه و تحلیل می کند و می تواند تصویر را مطابق با آن کالیبره کند تا بهترین کیفیت تصویر را برای شرایط خاص شما ارائه دهد.

اما پردازنده کوانتومی 4K نه تنها قادر به بهبود تصاویر است، بلکه برای برخی از پیشرفت های صوتی پیشرفته نیز استفاده می شود. به این ترتیب، ما صدای SpaceFit را دریافت می کنیم که از یک سنسور ویژه روی تلویزیون برای تجزیه و تحلیل اتاق شما و ارائه بهترین نتیجه صوتی ممکن استفاده می کند. همراه با آن، فناوری هوش مصنوعی ویژه ای به نام تقویت کننده صدای فعال (AVA) اختلالات صوتی را تشخیص می دهد و صداهای روی صفحه را برای ارائه هر بیت دیالوگ، بلند و واضح تقویت می کند.

پردازنده کوانتوم

تکنولوژی نور استفاده شده

تا سال گذشته سیستم‌ های FALD بهترین انتخاب برای نور پس‌زمینه محسوب می‌ شدند، اما با ورود مینی ال‌ ای‌ دی‌ ها، اکنون تا حدودی به یک انتخاب میان‌ رده تبدیل شدند. در واقع در سال 2021 سامسونگ تصمیم گرفته است از سیستم FALD در یک تلویزیون خود استفاده کند و این مدلی نیست جز Q80A که به این معنی است که همان ویژگی های مدل قبلی خود یعنی Q80T را حفظ می کند.

در مورد Q80A مخصوصاً نور پس‌زمینه FALD آن خیلی خوب نبود، زیرا در صحنه‌ های خاصی که نقاط برجسته روشن در پس‌زمینه‌ ای کاملاً تاریک نمایش داده می‌ شد، روشنایی زیاد بود. همچنین ویژگی کاهش نور موضعی کارایی خاصی نداشت و مناطق کم نور آن واکنش بسیار عجیبی داشتند زیرا برای خاموش شدن بسیار کند بودند و برای روشن شدن خیلی سریع بودند که منجر به افت کیفیت تصویر شد. سامسونگ واقعاً در این مورد عملکرد خوبی نداشته چون Q80T در این مورد بسیار بهتر عمل کرد.

همچنین یکی دیگر از معایب وجود سیستم FALD در تلویزیون این است که معمولاً به ضخامت دستگاه اضافه می کند زیرا سیستم FALD در پشت پنل تعبیه شده است. تفاوت چندان زیاد نیست و Q80A هنوز هم بسیار خوب به نظر می رسد، بنابراین نباید زیاد نگران این موضوع باشید.

Direct Full Array

روشنایی / کنتراست

امروزه روشنایی یکی از مهمترین جنبه های هر تلویزیون HDR است زیرا با محتوای HDR نیاز به خروجی روشنایی بالا تر از همیشه است.

از نظر کنتراست Q80A با یک پنل ADS عرضه می شود که یک پنل بسیار شبیه به پنل های IPS است و در نتیجه نسبت کنتراست بسیار آسیب می بیند. این یک مشکل به ویژه در اتاق تاریک است که در آن رنگ های سیاه مایل به خاکستری دیده می شود و در تاریکی این مورد به مراتب بیشتر قابل مشاهده است. اگر از این تلویزیون در یک اتاق روشن استفاده می کنید، این مشکل چندان به چشم نخواهد آمد.

به طور کلی به نظر می رسد که Q80A در بخش روشنایی بهتر از Q80T است، اما در نسبت کنتراست بدتر است و آن هم به دلیل استفاده از پنل های مختلف است.

زاویه دید گسترده

Q80A از یک پنل ADS استفاده می کند که نوعی پنل IPS است. سامسونگ اشاره می‌کند که Q80A از فناوری Wide Viewing Angle مانند آنچه در Q70A یافت می‌ شود استفاده می‌ کند، که اتفاقاً با زاویه دید اولترا که در برخی از مدل های دیگر می‌ بینیم یکسان نیست، اما به خاطر داشته باشید که Q70A مجهز به یک پنل VA است و بنابراین Q80A قطعاً در این زمینه پیروز می شود زیرا پنل های VA وقتی از زاویه خاصی تماشا می شوند، عملکرد خوبی ندارند.

در مورد Q80A به طور خاص، باید بگوییم که حداکثر زاویه 40 درجه با کاهش کمی در کیفیت کلی تصویر، قابل قبول است. بنابراین اگر می خواهید از این تلویزیون به عنوان یک تلویزیون خانوادگی استفاده کنید، نباید با موقعیت ها و زوایای دید مختلف در مشاهده مشکلی داشته باشید.

زاویه دید گسترده

پشتیبانی از HDR

پشتیبانی از HDR حوزه دیگری است که سامسونگ در چند سال گذشته چیزی را تغییر نداده است. به این ترتیب، ما ابتدایی‌ترین HDR10 مورد نیاز برای پخش 4K UHD را در این مدل داریم، HLG وجود دارد که عمدتاً برای پخش به همراه HDR10+ جدیدتر استفاده می‌ شود، که پیشرفته‌ترین پروتکل HDR است که از متادیتای پویا برای ارائه بهترین کیفیت تصویر استفاده می‌ کند.

بدون پشتیبانی از Dolby Vision است؛ چون سامسونگ تنها شرکتی است که از گنجاندن Dolby Vision در محصولات خود امتناع می کند.

جمع بندی کیفیت تصویر

متأسفانه Q80A نسبت به Q80T سال گذشته آن پیشرفتی که انتظارش را داشتیم نداشت و در حالی که ویژگی های قابل توجهی دارد، مشکلات قابل توجهی نیز وجود دارد. اول از همه، تلویزیون به وضوح روشن تر از Q80T است و همچنین به دلیل استفاده از پنل ADS به جای VA استفاده شده در Q80T، زاویه دید بهتری دارد. افزایش مقیاس به دلیل استفاده از همان پردازشگر کوانتومی 4K و کیفیت رنگ ها هم خوب بود.

به دلیل استفاده از پنل ADS، کنتراست بدتر است و رنگ مشکی نسبت به Q80T خاکستری تر به نظر می رسد.

به خاطر داشته باشید که طبق منابع ما، اندازه ‌های 50 و 85 اینچی به جای پنل‌ های ADS از پنل‌ های VA استفاده می‌کنند که به معنای کنتراست بهتر اما زاویه دید بدتر است. اما در زمان نوشتن این مطلب، ما خودمان نتوانستیم این موضوع را تایید کنیم.

کیفیت تصویر فورکی

کیفیت صدا

تلویزیون های فوق باریک فضای لازم برای تجهیز آنها به سیستم های صوتی که قادر به ارائه صدای خیلی بهتر هستند را، ندارند. اخیراً اکثر تلویزیون ‌ها را دیده‌ ایم که تکنیک‌ ها و ویژگی‌ های مختلفی را در خود جای داده‌ اند، اما اکثر آنها عمدتاً مبتنی بر نرم‌افزار هستند و نتیجه نهایی خیلی بهتر از آن چیزی نیست که می‌توانیم انتظارش را داشته باشیم.

اکنون چند سالی است که سامسونگ سیستم صوتی خود را برای پرچمداران برتر خود به نام Object Tracking Sound توسعه داده است و از سال 2021 بسته به قابلیت های آن چهار نوع از این سیستم وجود دارد. ما OTS Pro، OTS+، OTS و OTS Lite را داریم و برای Q80A سامسونگ از نوع OTS استفاده کرده است. در اصل Q80A دقیقاً همان سیستم صوتی Q80T را در سال گذشته ارائه می دهد و این دومین مورد از تنها دو نسخه در سال 2021 است که از نوع OTS استفاده می کند و دیگری QN85A است. این یک سیستم صوتی 2.2.2 کانالی با توان کل 60 وات است که برای تماشای معمولی کافی است. تفاوت در مقایسه با OTS+ این است که دومی از کانال های 4.2.2 استفاده می کند.

ما انواع پیشرفته‌تر OTS مانند OTS+ را در QN90A داریم و آنچه می‌توانیم به شما بگوییم این است که سیستم OTS در Q80A واقعاً کیفیت کمی پایین تری دارد. اگر مقایسه مستقیمی انجام ندهید، تفاوت زیادی را درک نمی کنید.

سیستم صوتی

این تلویزیون از صدای Dolby پشتیبانی می کند، اما حتی با سیستمی مانند OTS، نباید امید زیادی از نظر کیفیت صدا و صدای فراگیر داشته باشید. پشتیبانی DTS امسال بار دیگر به طور کامل غایب است که بسیار ناامید کننده است.

Q80A همچنین دارای برخی از ویژگی های اضافی شده است که در QN90A و QN85A دیدیم. اولین موردی که قابل ذکر است Adaptive Sound+ نام دارد که با آن تلویزیون محتوای در حال پخش را تجزیه و تحلیل می کند و برای هر صحنه می تواند بهترین نوع صدا را شناسایی و ارائه دهد.

ویژگی دیگر SpaceFit Sound به همراه Active Voice Amplifier (AVA) است. با کمک تحلیل فضایی، تلویزیون می تواند با آکوستیک های مختلف هر اتاق سازگار شود و با استفاده از AVA، تلویزیون می‌تواند نویز محیطی را تشخیص دهد و خروجی صدای محتوایی را که تماشا می‌ کنید افزایش دهد.

Q-Symphony را هم داریم که یک ویژگی است که می توانید از آن برای ترکیب سیستم صوتی تلویزیون با ساندبار مناسب استفاده کنید که از آن نیز پشتیبانی می کند.

وقتی نوبت به کیفیت کلی صدا می رسد، Q80A بسیار نزدیک به Q80T عمل می کند. تفاوت‌های کوچکی وجود دارد، اما آن‌قدر کوچک بودند که به چشم نیاید و بنابراین Q80A امسال همان ویژگی‌ها را حفظ می‌ کند.

سیستم عامل، برنامه ها و ویژگی ها

Q80A از آخرین نسخه تایزن سامسونگ استفاده می کند و از نظر ویژگی ها و عملکرد تلویزیون های هوشمند تقریباً مشابه بقیه نسخه های سال 2021 است، بنابراین این بخش مشابه آنچه قبلا مشاهده کرده بودیم، خواهد بود.

نسخه 2021 تایزن شباهت زیادی به سال های گذشته دارد و ظاهر بصری 2021 جدید با سال گذشته تفاوتی ندارد. سامسونگ طراحی بصری تاریک تر را حفظ کرده است، اما این یک چیز صرفاً زیبایی است و عملکرد مانند همیشه خوب است.

طرح کلی کاملاً یکسان باقی مانده است. تایزن گزینه‌ های سفارشی‌ سازی بسیاری را ارائه می‌ دهد تا بتوانید همه چیز را به دلخواه خود مرتب کنید.

اولین افزودنی واقعی در سال 2021، GameView & Game Bar Super Ultrawide است. این یک منوی روی صفحه است که به شما امکان می دهد نسبت صفحه نمایش، بررسی تاخیر ورودیFPS، HDR، تنظیمات هدست بی سیم و موارد دیگر را در همان لحظه تنظیم کنید. این می تواند یک ویژگی بسیار مفید برای گیمرها باشد، زیرا لازم نیست هر بار که می خواهید تنظیمات خاصی را بررسی کنید، منو ها را دوباره بگردید. با این ویژگی سریع، همه چیز را با کلیک یک گزینه در مقابل خود خواهید داشت.

رابط کاربری تلویزیون سامسونگ Q80A

وقتی صحبت از محتوا می شود، پلتفرم تایزن به دلیل پشتیبانی بسیار زیاد توسعه دهندگان مشهور است. Q80A عملاً تمام خدمات و پلتفرم ‌های شناخته شده‌ ای را که می‌ توانید با Netflix، Apple TV، Disney Plus، Youtube، Amazon، Hulu، Rakuten، Demand 5 و BBC iPlayer فکر کنید، ارائه می‌ کند. Samsung TV plus نیز وجود دارد که صد ها کانال بدون اشتراک را برای انتخاب ارائه می دهد. بسیاری از این سرویس ها می توانند در هر دو کیفیت 4K با HDR مانند نتفلیکس و آمازون پخش شوند.

با استفاده از SmartThings می توانید تلویزیون خود را مرکز اصلی همه دستگاه های خانه هوشمند خود قرار دهید. اینها می توانند چراغ ها، قفل های الکترونیکی، آلارم ها، ترموستات ها و هر چیزی که از پلتفرم SmartThings پشتیبانی می کند، باشد.

واضح است که یکی دیگر از ویژگی هایی که نمی توان آن را از دست داد، کنترل صدا است. به نظر می رسد که سامسونگ واقعاً در تلاش است تا سرویس Bixby خود را به بازار عرضه کند، اما حتی اگر شما چندان به آن علاقه ندارید، الکسای آمازون یا گوگل اسیستنت را می توانید انتخاب کنید. در حالی که اگر یک طرفدار اپل هستید، ناامید نشوید زیرا پشتیبانی از Airplay نیز وجود دارد و می توانید از سیری برای دستورات صوتی خود استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که سال گذشته برای اولین بار دیدیم، Multi-View است و اگرچه در کلیت آن چیزی کاملاً جدید نیست سامسونگ آن را یک گام فراتر برده. علاوه بر آن، Tap View نیز وجود دارد و با آن می‌توانید تنها با یک ضربه، گوشی خود را روی تلویزیون خود پوشش دهید تا در عرض چند ثانیه از فیلم‌ ها، موسیقی و برنامه‌ ها در صفحه بزرگ‌تر لذت ببرید.

Q80A همچنین دارای حالت + Ambient Mode است که به نظر می رسد اخیراً در مدل های ارزان قیمت به استاندارد تبدیل شده است. تفاوت اینجاست که Q80A با نسخه پلاس پیشرفته تر در مقایسه با نسخه Q70A عرضه می شود. نسخه پیشرفته تر به جز قابلیت نمایش تصاویر مختلف بر روی تلویزیون در صورت عدم استفاده، می تواند اطلاعات مختلفی از جمله به روز رسانی آب و هوا، عناوین اخبار، عکس ها و موسیقی را نیز پخش کند. به نظر می رسد Q80A پایین ترین تلویزیونی باشد که از نسخه پلاس استفاده می کند.

یکی دیگر از ویژگی های جدید امسال، عملکرد PC on TV است که به شما امکان می دهد رایانه شخصی خود یا هر رایانه دیگری را به روشی یکپارچه و آسان به تلویزیون متصل کنید.

در نهایت، امسال یک مورد جدید دیگر داریم و آن Samsung Health است. به نظر می رسد با همه گیری ویروس کرونا و ماندن بسیاری از مردم در خانه، سامسونگ فکر می کرد ورزش در خانه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اگر دوست دارید در خانه ورزش کنید، ممکن است این یکی را دوست داشته باشید، اما در غیر این صورت ما شاهد استفاده زیاد از آن نیستیم.

Samsung Health

همانطور که انتظار می‌رفت، Q80A کاملاً با ویژگی‌ های جدید عرضه می‌ شود و چیزی از کل مجموعه تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ کم ندارد.

جمع بندی

Q80A امسال تنها QLED است که از نور پس‌ زمینه قدیمی FALD استفاده می‌ کند. آنطور که ما انتظار داشتیم خوب نیست و پیشرفت واضحی نسبت به Q80T سال گذشته ندارد.

استفاده از پردازنده کوانتومی 4K تضمینی بود مبنی بر این که از نظر ارتقاء مقیاس Q80A با سایر مدل های مشابه برابری می کند. چیزی که نسبت به سال گذشته بهبود یافت قطعاً خروجی روشنایی آن بود که Q80A را به وضوح بهتر کرد. همچنین استفاده از پنل ADS به Q80A از نظر زاویه دید برتری داد. کیفیت رنگ به اندازه کافی خوب و همتراز با سایر تلویزیون های هم رده بود، در حالی که تاخیر ورودی به یک رقمی رسید و آن را به یک تلویزیون بازی عالی تبدیل کرد. سیستم صوتی رضایت‌ بخش OTS و پلتفرم به‌ روز شده Tizen 2021 را که اضافه کنید؛ به نظر بی نقص می رسد؛ اما Q80A مشکلات اساسی هم دارد. اول از همه، در حالی که پنل ADS دارای نقاط قوت خاصی است، عملکرد بسیار ضعیفی با کنتراست دارد که باعث می شود سطوح سیاه رنگ را خاکستری نشان دهد.

سیستم FALD آن‌طور که می خواستیم خوب نیست و متوسط ​​عمل می‌کند. همچنین تلویزیون، مانند سایر محصولات سامسونگ، فاقد پشتیبانی از Dolby Vision است و در نهایت، گنجاندن تنها یک پورت HDMI 2.1 ممکن است برای کسانی که دارای PS5، Xbox و رایانه بازی هستند، کافی نباشد.

در پایان بررسی، آنچه می‌توانیم بگوییم این است که انتظار بیشتری از سامسونگ Q80A داشتیم. این مدل مطمئناً امتیازات خاصی را دارد و مخاطبان خود را پیدا خواهد کرد، به خصوص اگر قیمت مناسبی داشته باشد.

منبع: h-m-entertainment

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Stay Connected

21,995طرفدارپسندیدن
0دنبال کننده‌‌هادنبال کردن
0مشترکیناشتراک

Latest Articles

لیست قیمت تلویزیون

یکی از دغدغه مهم خریداران برای خرید به صرفه تلویزیون، همواره پیدا کردن لیست قیمت تلویزیون بوده است. به همین دلیل کاربران قبل از...

بهترین و پرفروش ترین سیستم صوتی های موجود در بازار

اگر از کاربرانی هستید که کیفیت صدا برایتان مهم است بدون شک نیاز به خرید سیستم صوتی پیدا خواهید کرد! سیستم صوتی ها مجموعه...

پرفروش ترین تلویزیون های سری 7 سال 2022 و 2021

پرفروش ترین تلویزیون های سری 7 در کنار کیفیت تصویر فوق العاده ای که دارند مطابق با نیاز کاربران عادی و گیمرها طراحی...

بهترین و پرفروش ترین تلویزیون های سری 8 موجود در بازار

بهترین و پرفروش ترین تلویزیون های سری 8: همان طور که جامعه از نظر امکانات و سطح رفاه به سه دسته ی فقیر، متوسط...

جدیدترین تلویزیون های سامسونگ 2022

جدیدترین تلویزیون های سامسونگ: بنظر می رسد سال 2022 برای سامسونگ بسیا خوش‌یمن بوده و این شرکت که یکی از بزرگترین تولید کننده های...