جمعه, سپتامبر 30, 2022

Buy now

بهترین تلویزیون های تماشای فوتبال جهام جهانی 2021-2022

هر ساله با نزدیک شدن جام جهانی، هیجان و شعف طرفداران ورزش افزایش می یابد و با در نظر گرفتن اینکه در چه تلویزیونی مسابقه های فوتبال را تماشا کنند به پیشواز جام جهانی می روند. فرقی نمی کند شما طرفدار ورزش باشید یا نه، در هر صورت تماشای فوتبال در صفحه نمایشی بزرگتر که زاویه دید گسترده ای دارد هیجان انگیز تر و لذت بخش تر است. بهترین تلویزیون های موجود در بازار، لزوما بهترین تلویزیون برای تماشای برنامه های ورزشی نیستند به همین دلیل است که خرید تلویزیونی برای تماشای فوتبال و ورزش باید ویژگی های خاص خودش را داشته باشد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم و به شما می گوییم چه عواملی را باید در نظر بگیرید تا نهایت لذت را از تماشای برنامه ورزشی در تلویزیونتان ببرید.

مسابقات و برنامه های ورزشی عموما با حرکات زیادی روی صفحه نمایش همراه هستند پس اگر تلویزیونی خریده اید که تصویر خوبی دارد اما نمی تواند حرکات بازی را روی صفحه بازسازی کند یعنی در واقع رفرش ریت بالایی ندارد بهتر است آن را ببرید و پولتان را پس بگیرید! چونکه هیجان بازی را از شما می گیرد و مجبور خواهید بود همانند یک برنامه مستند طبیعت، مسابقه ورزشی را بدون هیجان تماشا کنید. اکنون که تصمیم گرفته اید یک تلویزیون برای جام جهانی در پیش رو خریداری کنید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

  1. زوایه دید: از آنجایی که بیشتر افراد به صورت گروهی بازی ها و مسابقه های ورزشی جام جهانی را تماشا می کنند پس بهتر است تلویزیونی که انتخاب می کنید زاویه دید گسترده ای داشته باشد تا تمام کاربرانی که حتی در گوشه و کنار اتاق نشسته اند بتوانند جزئیات را با دقت مشاهده کنند. البته دقت کنید که زاویه دید، هنگامی که یک نفری تلویزیون را تماشا می کنید یا مستقیم روبروی صفحه نمایش نشسته اید چندان اهمیتی ندارد اما اگر کاربران روی تمام مبل های اتاق نشسته باشند نیاز دارند رنگ و کنتراست را با دقت تمام مشاهده کنند که معمولا زاویه دید 170 درجه به بالا می تواند این امکان را فراهم سازد.
زاویه دید
خوبLED
خوبQLED
عالیOLED
خیلی خوبMini-LED
خیلی خوبMicroLED
  • مدیریت حرکت: هنگام خرید تلویزیون دوتا از مواردی که باید در نظر گرفته شود نرخ تازه سازی یا رفرش تصویر و میزان پاسخدهی سریع می باشند که این دو مورد تعیین می کنند چگونه صفحه نمایش حرکات بازی را کنترل کند، در واقع هرچه رفرش ریت تلویزیون بیشتر و زمان پاسخ دهی کمتر باشد بهتر است.
مدیریت حرکت
خوبLED
خوبQLED
عالیOLED
خیلی خوبMini-LED
عالیMicroLED
  • سطح روشنایی: اگر قرار است در یک اتاق روشن و پر نور بنشینید و مسابقه جام جهانی فوتبال را تماشا کنید تلویزیونی را انتخاب کنید که بتواند روشنایی بالا را تحمل کند در واقع تلویزیون شما باید با سایر نورهای اتاق مانند روشنایی لامپ و نور پنجره رقابت کند به همین دلیل انتخاب نور صفحه نمایش بسیار مهم است. در یک مقایسه ساده می توانیم بگوییم QLED  و  MicroLEDها بهترین روشنایی را دارند، بیشتر کیولدها مقدار روشنایی صفحه نمایششان 1000 تا 2000 نیت است و می تواند به 4000 نیت نیز برسد این در حالی است که اکثر تلویزیون های موجود در بازار حتی به 1000 نیت نیز نمی رسند.
سطح روشنایی
خوبLED
عالیQLED
خوبOLED
خیلی خوبMini-LED
عالیMicroLED
  • دقت رنگ: این قابلیت باعث می شود که شما در بهترین و طبیعی ترین حالت، تصاویر و رنگ ها را مشاهده کنید در واقع دقت رنگ کافی باعث می شود در صحنه های ورزشی غوطه ور شوید.
دقت رنگ
خوبLED
عالیQLED
خیلی خوبOLED
عالیMini-LED
عالیMicroLED
  • کنتراست: محدوده دینامیکی بالا یا HDR می تواند تصویر شما را با محدوده ای از رنگ های طبیعی و کنتراست بهبود دهد و این تصویری واقعی تر و طبیعی تر را برای نمایش آماده می کند. تلویزیونی که شما خریداری می کنید باید دارای HDR در سطح پیشرفته ای باشد در غیر اینصورت نمی تواند پاسخگوی صحنه های ورزشی به طور واضح باشد. تلویزیون های اولد با توجه به حجم رنگ بالا و کنتراست مناسب می توانند صحنه هایی فوق العاده به ویژه در شب تولید کنند. در کنار این ها نمایشگرهای QLED سامسونگ نیز به دلیل سطح روشنایی بالا (بیش از 1000 نیت) صحنه های فوق العاده ای تولید می کنند اما هنوز هم در این مورد اولدها پیشی گرفته اند.
کنتراست
متوسطLED
خیلی خوبQLED
عالیOLED
خیلی خوبMini-LED
عالیMicroLED
  • رزولوشن تصویر: هر اندازه وضوح تصویر بالاتر باشد تصویر بهتری روی صفحه، نمایان خواهد شد! اگر می خواهید یک تلویزیون عالی برای تماشای فوتبال در منزلتان داشته باشید پیشنهاد ما مدل های 4K می باشند که دارای قابلیت ارتقای کیفیت تصویر هستند. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چرا تلویزیون های 8K نمی توانند در این زمینه بهترین باشند؟ باید بگوییم که 8K ها به دلیل محدودیت محتوا در رده دوم قرار گرفته اند و اکنون بهترین تلویزیون ورزشی یک مدل فورکی است.
رزولوشن
7680×4320 8K UHD
3840  × 2160 4K UHD
2560 × 1440 1440P / QHD (Quad HD)
1080 × 1920 1080P / FHD (Full HD)
1280 × 720 720P / HD

در نهایت مجموع این قابلیت ها یک تلویزیون مناسب برای بازی ها و مسابقه های ورزشی به شما می دهند که به خوبی می تواند مدیریت حرکات و روشنایی را در تصویر در دست داشته باشد. با تمام این ها، پیشنهاد ما خرید تلویزیونی با رفرش ریت بالا، انعکاس پایین و پشتیبانی حرکات عالی برای بازی است. در ادامه این مطلب بهترین تلویزیون ها برای تماشای مسابقه های جام جهانی از برندهای مختلف را به شما معرفی می کنیم که در سال 2021 و 2022 تولید شده اند.

سال تولیدمدلسری تلویزیون
2021C1OLED
2022C2OLED
2022A80KOLED
2021A80JOLED
2022S95BOLED
2022Q80BQLED
2022Q70BQLED
2022Q60BQLED
2021Q80AQLED
2021Q70AQLED
2021Q60AQLED
2021NANO90NanoCell
2021NANO86NanoCell
2021NANO80NanoCell
2021QNED90QNED
2022QNED80QNED
2021QN85ANeoQNED
2021QN90ANeoQNED
2022QN85BNeoQNED
2022QN90BNeoQNED
2022X90Kسری x سونی
2022X85Kسری x سونی
2021X90Jسری x سونی
2022X95Kسری x سونی
2021AU8000LED
2021AU9000LED
2021BU8000LED
2022BU9000LED
2022UQ8000LED
2022UQ9000LED
2021Q1EXiaomi
2021P1EXiaomi

بهترین تلویزیون های OLED برای ورزش

تلویزیون های اولد بهترین مورد برای خرید طرفداران ورزش و بازی هستند، در واقع یک تلویزیون اولد چه برای فیلم و ورزش و چه بازی یا به عنوان مانیتور شخصی می تواند بهترین نقش را ایفا کند. نرخ تازه سازی بالای تصویر در این تلویزیون ها تاری حرکات را کاهش می دهد و صحنه ها را روان تر می سازد پس یکی از معظلات گیمرها و طرفداران ورزش را حل کرده است؛ در کنار این، نسبت کنتراست فوق العاده ای که اولدها به ویژه تلویزیون ال جی C1 دارند می توانند رنگ های سیاه و سفید را بدون تاری و افت کیفیت از هم تفکیک کنند و نشان بدهند. تلویزیون های اولد سریعترین زمان پاسخگویی را دارند پس برای تماشای مسابقه فوتبال یا بیسبال بسیار مناسب هستند؛ همچنین از تاخیر ورودی بسیار کم و نرخ نوسازی متغییر پشتیبانی می کنند که هر دوی آن ها برای یک تلویزیون گیمینگ ضروری هستند. درآخر می توانیم به این نکته اشاره کنیم که گستردگی رنگ و HDR در این تلویزیون ها فوق العاده است.

یکی از نگرانی های کاربران در رابطه با اولدها این است که ممکن است برای اتاق های بسیار روشن نتوانند پاسخگو باشند اما در مجموع به دلیل داشتن پیکسل های SelfLite و زاویه دید گسترده بهترین انتخاب به شمار می آیند. بهترین تلویزیون های تماشای جام جهانی اولد شامل C1، C2، A80K، A80J و S95B می باشند.

بهترین تلویزیون های کیولد برای تماشای فوتبال

اگر از کاربرانی هستید که ممکن است وسواس سوختگی پیکسل های تلویزیون های اولد و یا خراب شدن صفحه نمایش LED را داشته باشید پیشنهاد ما به شما خرید تلویزیون های QLED سامسونگ است که یکی از بهترین انتخاب ها برای تماشای ورزش و مسابقات جام جهانی هستند. برجسته ترین ویژگی این تلویزیون ها در مقایسه با همرده هایشان در سایر برندها، روشنایی فوق العاده است و برخلاف تلویزیون های اولد حتی در محیط های روشن نیز مشکلی برای نمایش نخواهند داشت، پس اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ و روشن است ما خرید تلویزیون سامسونگ کیولد را پیشنهاد می کنیم. در رابطه با نرخ تازه سازی تصویر و پاسخ دهی می توانیم بگوییم که زمان پاسخگویی فوق العاده کمی دارند و این عالی است اما تازه سازی و کنترل حرکات در تلویزیون های اولد بهتر است.

بهترین تلویزیون های کیولد برای جام جهانی شامل مدل های Q80B، Q70B، Q60B، Q80A، Q70A، Q60A می باشند که سری A مدل 2021 و سری B مدل 2022 می باشند.

نانوسل های شگفت انگیز برای جام جهانی 2022

سه تلویزیون NANO80، NANO86 و NANO90 از بهترین تلویزیون های گیمینگ و مناسب بازی ال جی از سری نانوسل ها هستند که در صدر جدول ما قرار گرفته اند. ویژگی خوب این تلویزیون ها پشتیبانی از نرخ نوسازی متغییر است که این کمک می کند حرکات روی صحنه با جزئیات کامل همراه شوند. از طرفی دیگر این نانوسل ها همگی از زمان پاسخگویی سریع و تاخیر بسیار کم بهره می برند. به این دلیل می گوییم تلویزیون های نانوسل ال جی انتخاب خوبی برای تماشای ورزش و گیم هستد چونکه در اتاق های بسیار روشن نیز می توانند پاسخگو باشند زیرا صفحه نمایش آن ها به اندازه کافی دارای نور و روشنایی است. مورد منفی این تلویزیون ها کنتراست نسبتا پایینتر آن ها به نسبت اولدها است که رنگ های مشکی و تیره در آن ها تقریبا خاکستری به نظر می رسد.

بهترین کیوندهای ال جی در سال 2021 و 2022 برای تماشای ورزش

اگر بخوهیم از میان تلویزیون های QNED ال جی بهترین ها را برای ورزش به شما معرفی کنیم بدون شک QNED80 و QNED90 خواهند بود که با پنل IPS و نور پس زمینه MiniLED بهترین عملکرد را در نمایش رنگ ها و حرکات بازی دارند. در بررسی هایی که ما در فروشگاه برگ و باد انجام دادیم این تلویزیون ها بهترین سطح کنتراست را از آن خود کرده اند. کیوندهای ال جی به ویژه کیوند 90 با زاویه دید گسترده، کنترل مناسب بازتاب نور و حداکثر روشنایی، نمایی شگفت انگیز از صحنه های ورزشی را ارائه می دهند.

همانطور که می بینید، تلویزیون های نئوکیولد نیز بخشی از جدول معرفی مدل های مناسب برای تماشای جام جهانی هستند که در واقع جزو پرچمدارهای این سال نیز دسته بندی می شوند. تلویزیون های NeoQLED در اقدامی خلاقانه، MiniLED را با لایه ای از کوانتوم ترکیب می کنند تا طیف گسترده ای از رنگ ها را در سطوح مختلف نمایش بدهند و این مناسب صحنه های بازی یا مسابقه ورزشی از هر زاویه است. مجموعه ای از قابلیت های مفیدی که شما برای تماشای بازی نیاز دارید مانند نرخ نوسازی متغییر و رفرش ریت بالا در این تلویزیون ها موجود است که این تضمین می کند حرکات روی صفحه نمایش با نهایت سرعت و کمترین میزان تاری نمایش داده می شوند. بهترین تلویزیون های نئوکیولد برای تماشای مسابقه های ورزشی شامل QN85A، QN90A، QN85B، QN90B می باشند.

تلویزیون های سری X سونی برای جام جهانی

پس از بررسی تلویزیون های اولد سونی که گفتیم مناسب محتوای ورزشی هستند می رسیم به مدل های سری X که در سال 2021 و 2022 تولید و روانه بازار شده اند. همه ما میدانیم که در کیفیت تصویر تلویزیون های سونی شکی نیست اما اینکه بتوانند یک تلویزیون مناسب برای بازی و صحنه های ورزشی باشند کمی تفاوت دارد! سطح روشنایی عالی و وضوح شگفت انگیز در این تلویزیون های سونی در یک طرف و قابلیت های بازی مانند رفرش ریت متغییر (VRR) و پورت HDMI2.1 نیز در طرف دیگر به راحتی صفحه نمایشی مناسب اجرای حرکات بازی را در اختیار شما قرار می دهند. بهترین تلویزیون های سونی که مناسب تماشای مسابقه های ورزشی هستند مدل های X90K، X85K، X90J، X95K می باشند.

بهترین تلویزیون های LED برای تماشای جام جهانی 2022

قیمت، یکی از مواردی که خرید تلویزیون را به مقدار بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد و میدانیم که تلویزیون های اولد و کیولد به نسبت LED ها از قیمت بالاتری برخوردارند به همین دلیل ممکن است تمامی کاربران قادر به خرید یک تلویزیون گران قیمت نباشند پس پیشنهاد ما خرید ال ای دی هایی از برند سامسونگ و ال جی است. سامسونگ در سال 2021 و 2022 از تلویزیون های اقتصادی مناسب ورزش رونمایی کرد که شامل AU8000، AU9000، BU8000 و BU9000 می باشند؛ هر کدام از این تلویزیون های اقتصادی با رفرش ریت بالای تصویر و و فناوری کریستال، بهترین رنگ ها را در صفحه به نمایش می گذارند.

تلویزیون های ال جی که در رنج قیمتی مناسب می توانید برای تماشای بازی و مسابقات هیجان انگیز ورزشی خریداری کنید UQ8000 و UQ9000 می باشند که مدل سال 2022 بوده و با نرخ تازه سازی بالای تصویر می توانند حرکات بازی را مدیریت کنند تا صحنه هایی سریع و بدون تاری را پیش روی شما نمایش بدهند.

بهترین تلویزیون های شیائومی مناسب ورزش

برند شیائومی از تولید کننده هایی است که همواره طرفداران خاص خودش را دارد و از اصلی ترین و برجسته ترین ویژگی های یک تلویزیون شیائومی می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. این برند در سال 2021 از سری تلویزیون های 4K مناسب تماشای برنامه های ورزشی رونمایی کرد که Q1E و P1E می باشند. این دو تلویزیون با صفحه نمایش تخت و بزرگ و رزولوشن عالی، مناسب تماشای صحنه های هیجان انگیز بازی هستند که با قیمتی مقرون به صرفه در اختیار تمام کاربران قرار گرفته اند.

در یک تلویزیون ورزشی به دنبال چه چیزی هستیم؟!

اگر به دنبال خرید تلویزیون هستید و میدانید که وقت زیادی را صرف تماشای برنامه های ورزشی می کنید چندین نکته را باید مد نظر داشته باشید که شامل کیفیت تصویر، رنگ، روشنایی، کنتراست و زاویه دید باشند و این ها همه نشان از یک تلویزیون خوب می باشند اما یک تلویزیون عالی برای ورزش نیاز به موارد اضافی دیگری نیز دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

هنگامی که به تماشای فوتبال نشسته ایم انتظار داریم حرکات در سریعترین حالت و بالاترین وضوح نمایش داده شوند که با توجه به بررسی و مقایسه ها تلویزیون های اولد، کیولد، نئوکیولد و نانوسل بهترین عملکرد را در این زمینه ارائه داده اند. در این مقاله بهترین تلویزیون هایی که شما برای جام جهانی می توانید خریداری کنید را لیست کردیم که با توجه به بودجه و نیازتان می توانید مدل مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

منبع: Rtingtechradartechreviewer

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Stay Connected

21,995طرفدارپسندیدن
0دنبال کننده‌‌هادنبال کردن
0مشترکیناشتراک

Latest Articles

لیست قیمت تلویزیون

یکی از دغدغه مهم خریداران برای خرید به صرفه تلویزیون، همواره پیدا کردن لیست قیمت تلویزیون بوده است. به همین دلیل کاربران قبل از...

بهترین و پرفروش ترین سیستم صوتی های موجود در بازار

اگر از کاربرانی هستید که کیفیت صدا برایتان مهم است بدون شک نیاز به خرید سیستم صوتی پیدا خواهید کرد! سیستم صوتی ها مجموعه...

پرفروش ترین تلویزیون های سری 7 سال 2022 و 2021

پرفروش ترین تلویزیون های سری 7 در کنار کیفیت تصویر فوق العاده ای که دارند مطابق با نیاز کاربران عادی و گیمرها طراحی...

بهترین و پرفروش ترین تلویزیون های سری 8 موجود در بازار

بهترین و پرفروش ترین تلویزیون های سری 8: همان طور که جامعه از نظر امکانات و سطح رفاه به سه دسته ی فقیر، متوسط...

جدیدترین تلویزیون های سامسونگ 2022

جدیدترین تلویزیون های سامسونگ: بنظر می رسد سال 2022 برای سامسونگ بسیا خوش‌یمن بوده و این شرکت که یکی از بزرگترین تولید کننده های...